[Ogłoszenie] Nieodpłatne zajęcia dla rodzin z obecnym ChAD/Schizofrenią. Poszukiwanie psychologa dziecięcego.

 

*Nieaktualne* – grupa została już skompletowana, zmniejszyłem ilość uczestników/rodzin z 10 do 8, gdyż 2 godziny będą najbardziej optymalne dla takiej liczby zapisanych.
Osoby, które się nie załapały, będa jeszcze miały szansę w przyszłości.
Dziękuję za odzew.

 


Szanowni Państwo,
niektórzy z Was znają już prowadzone przeze mnie nieodpłatne zajęcia dla osób zmagających się ze schizofrenią i chorobą dwubiegunową.
Ofertę można odczytać pod tym linkiem – https://emocjobranie.pl/spotkania-grupowe-chad-schizofrenia/ Spotkania te okazały się bardzo przydatne, a łącząc siły ze stażystami i praktykantami, udaje się nam wspólnie spotykać raz w tygodniu z ~60 osobami, co jakiś czas wymieniając grupy.
W ostatnich dniach miałem jednak okazję poprowadzić płatne sesje grupowe dla ogólnie rodzin, wśród których przynajmniej jeden z członków rodziny choruje na ChAD bądź schizofrenię.
Zauważyłem dobitniej dzięki temu, to co już wcześniej było dla mnie jasne, ale tym razem mocniej unaocznione, jak wiele potrzeba wiedzy nie tylko osobom chorującym, ale też i ogólnie pozostałym członkom rodziny.
Dlatego też od stycznia (drugiego tygodnia), chciałbym rozpocząć w ramach Stowarzyszenia Zaburzeni.pl, cykl nieodpłatnych spotkań grupowych, przeprowadzanych na platformie TEAMS, każdego tygodnia po dwie godziny.
Myślę, że początkowo sensownym będzie umówienie się na 14 takich spotkań, z maksymalnie 10 rodzinami. Zaznaczam, iż w spotkaniach będą brały również osoby będące u mnie na stażu, bądź praktykanci studiów psychologii klinicznej.
W głównej mierze tematyka spotkań będzie dotyczyła lepszego zrozumienia choroby, ale także potrzeb innych członków rodziny, tak aby system rodzinny mógł sprawniej/lepiej funkcjonować,
a przede wszystkim, aby ograniczyć zaniedbania emocjonalne członków rodziny do takiego stopnia, w jakim będzie to indywidualnie możliwe.
Osoby zainteresowane proszę o kontakt poprzez e-mail (tylko e-mail) – Formularz kontaktowy – oraz opis sytuacji i kto z rodziny w zajęciach chciałby brać udział.
Dokładny termin rozpoczęcia, dzień i godzinę podam, kiedy będzie już w miarę gotowa grupa, a na pewno z początkiem roku.

Jeżeli w nagłówku tego ogłoszenia widnieje napis NIEAKTUALNE, to oznacza, iż zebrana została maksymalna ilość rodzin i proszę wtedy nie przesyłać już zapytań.

Poszukiwany psycholog dziecięcy. Poszukiwania w zakresie psychologa dziecięcego nieaktualne, osoba chętna już się znalazła. Dziękuję.
Druga sprawa powiązana z pierwszą to poszukiwanie w ramach tychże zajęć psychologa o specjalizacji dziecięcej, który chciałby podczas zajęć przeprowadzać rozmowy z dziećmi.
Taki podział byłby po pierwsze sensowny, po drugie pracuję głównie z osobami dorosłymi i dobrze by było nawiązać w ramach tych akurat sesji grupowych, współpracę z kimś, kto ma doświadczenie w rozmowach tylko z dziećmi, szczególnie w wieku do 14 roku życia.
Zajęcia te nie są odpłatne, a więc i również ja nie mogę zaoferować płatności, natomiast mogę każdemu zaliczyć godziny zajęć do stażu klinicznego i wydać o tym zaświadczenie.
Mogę również uzyskać, jeśli ktoś by potrzebował poświadczenie o odbytych godzinach powyższych spotkań, dla wymaganego procesu certyfikacji w wybranym nurcie psychologicznym.
Innymi słowy, mogę sporo zorganizować, ale potrzeba najpierw kogoś, kto będzie chciał się w to zaangażować pod kątem dzieci do lat 14.
Zainteresowaną osobę proszę o kontakt – Formularz kontaktowy