Spotkania grupowe dla osób ze schizofrenią i ChAD.

 

Hey, 🙂
zapraszam na spotkania tematyczne – grupowe w ramach Stowarzyszenia Psychologicznego Zaburzeni & Odburzeni, które przeznaczone są dla osób ze schizofrenią oraz chorobą dwubiegunową.
Zajęcia dotyczą osób aktualnie leczących się farmakologicznie oraz są nieodpłatne. Jednakże obowiązuje określony limit zapisywanych osób (obecnie górna granica to 16 osób na grupę).
*Spotkania mogą być prowadzone również przez studentów odbywających u mnie praktyki bądź psychologów odbywających staż.
** Zajęcia prowadzimy nieprzerwanie od marca 2018 roku.


1. Cel spotkań


a) Na spotkaniach będziemy starali się:
– Nauczyć się pomimo choroby radzenia sobie (akceptacja, uważność, logika) z silnymi emocjami życia codziennego.
– Integrować z osobami z grupy a po pewnym  czasie jeśli mamy problemy w kontaktach społecznych to i poza grupą.
– Omawiać bieżące problemy dnia codziennego.
– Przełamywać bariery społeczne i próbować szukać rozwiązań dla trudności np. w pracy lub rodzinie.
– Wzajemnie wspieranie się w trudnych okresach oraz informowanie o możliwościach uzyskania pomocy społecznej w chorobie (w razie potrzeby).


2. Organizacja zajęć


a) Czas i miejsce spotkania:
Obecnie zajęcia możliwe są tylko online. Kiedy wszystko wróci do normalności, to będzie tak jak wcześniej, czyli zajęcia na żywo.
Sesje grupowe online organizowane są przez platformę Teams (Microsoft), w każdy czwartek 13:00-15:00 lub 15:00-17:00.
Osoby zapisane otrzymają link i do kanału grupowego, do którego zostaną automatycznie dodane.
Spotkania obecnie odbywają się każdego tygodnia w czwartek (te ustalenia mogą ulegać czasami zmianie)

b) Organizacja grup:
Zajęcia prowadzimy od marca 2018 i co pół roku dokonujemy zmian w grupach, aby zrobić miejsce nowym osobom. Czasami w trakcie trwania sesji grupowych zdarza się, iż jakaś osoba zrobi sobie przerwę, wówczas wolne miejsce zostaje udostępnione w kalendarzu.
Obecnie prowadzimy 3 grupy:
1 grupa 20 osób  (prowadzi Wiktor) – zmiana grupy nastąpi w styczniu 2022.
2 grupa 20 osób (Wiktor, studenci psychologii) – zmiana grupy nastąpi w styczniu 2022.
3 grupa 10 osób  (Wiktor, studenci psychologii) – zmiana grupy nastąpi w styczniu 2022.

c) Kiedy nowe i kolejne grupy oraz jak się zapisywać?
Obecnie grupy już działają i brak jest wolnych miejsc, w razie gdy zmieni się coś w tym temacie, pojawi się ogłoszenie na blogu.

d) Zaklepanie terminu:
– Najlepiej poprzez e-mail utworzony specjalnie dla stowarzyszenia. Na e-maile odpowiada dwóch wolontariuszy, którzy odpowiadają za zapisy dla tych zajęć, czyli: Katarzyna Sobocka i Bartosz Daniel.
E-mail – stowarzyszenie@emocjobranie.pl 

Natomiast kontakt do mnie poniżej:
Klinkij — Formularz kontaktowy


3. Bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz anonimowość


a) Przy kontaktowaniu się przez e-maila lub komunikator proponowany w zakładce “Kontakt do mnie”:
– W tym wypadku Twoje dane są chronione zgodnie z Polityką Prywatności witryny emocjobranie.pl  – https://emocjobranie.pl/polityka-prywatnosci/.

b) Podczas zajęć:
– Każda osoba, która się zgłosi i uzyska rezerwację, zostanie wpisana na listę imieniem jakie poda w e-mailu lub formularzu rejestracji.
Tak więc nie będziemy podczas spotkań posługiwali się nazwiskami.
– Każdy z nowych uczestników będzie zobowiązany przed rozpoczęciem zajęć podpisać stosowne oświadczenie mówiące o tym, iż podczas spotkań dzielimy się wrażliwymi informacjami o stanie swojego zdrowia oraz ogólnie życia.
Wszystkich więc obowiązuje zasada poufności w ramach określonej grupy.
– Podczas zajęć mogą być obecni praktykanci, studenci psychologii klinicznej. Będą oni przeszkoleni w zakresie ochrony danych osobowych, a także będą zobowiązani podpisać oświadczenie, o którym wspomniano wyżej.

 A na koniec biurokracji…po prostu serdecznie zapraszam 😉

Wiktor Stańczyk

 

Subscribe
Powiadom o
guest
42 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Malwina, mała malwa

najlepsze spotkania grupowe w jakich brałam udział kiedykolwiek. dziękuję za nie całą sobą bo otrzymałam bardzo wiele zrozumienia przez cały rok i zostałam bardzo nimi wzmocniona. odstępuję miejsce innym bo wiem że oczekujących było wiele. mam nadzieję że wrócą kiedyś na żywo. pozdrawiam cała grupę i naszego omo wiktora. dzięki

Agatka

Będę tęskniła 🙂 😎 wejdź jeszcze na chwilę na teams to się kontaktem wymienimy

Wiola

Dzień dobry w innym temacie jest oferta dla osób które w rodzinie mają chorego i bardzo chciałabym skorzystać, gdzie dokładnie wysłać wiadomość i czy jest na to szansa?

dominika

Wiktorze zna cię już chyba większość osób ze schizofrenią w Kato przez te zajęcia i dlatego mam nieśmiałe pytanie bo nie ma terminu już dla grupowych, czy da się wcisnąć jeszcze jedną osobę? Mam problemy też z nieśmiałością w okresie remisji i samotnością, dlatego fajnie by było chociaż was posłuchać

KingA

Dzień dobry czy można dołączyć do Teams jakoś mimo braku miejsc? Bardzo mi zależy na spotkaniach gdyż mam diagnozę chad i częste epizody pikujące w dół. Jeśli mogę to proszę o instrukcje. Dziękuję za pomysł tak BTW

KasiaS.

Dzień dobry, obecnie jest komplet osób, ale napisz do mnie wiadomość na adres stowarzyszenie@emocjobranie.pl, to chwilę porozmawiamy.
Sobocka Kasia

Spolszczona

Widziałam rano 4 miejsca i dlatego wysłałam od razu maila na podany adres w wątku. Podpisałam się Spolszczona Agata, czy mail dotarł? Prosze o informację zwrotną

KasiaS.

Dodałam Cię bo były akurat miejsca, ale Twoja skrzynka wydaje się być nieaktywna. Odezwij się na pocztę raz jeszcze.
Sobocka Kasia

Olcia

Wracccaaaaajcieeeeeee! ;(((((

Sosiński

W tym tygodniu to chyba nie ma zajęć co?

KasiaS.

Nie ma zajęć grupowych na żywo w tym tygodniu, po pierwsze z uwagi na niedyspozycję Wiktora i po drugie kilkanaście osób jest objętych kwarantanną łącznie ze mną. Trzeba ten okres przeczekać. Kasia

Mariuszgrupa2

Zwolniłem miejsce bo na zajęcia chodziłem już od ubiegłego roku od samego początku. Dziękuję Wiktorowi za swoje czas i uparte organizowanie tych spotkań i cierpliwośc do jednak dość złożonych problemów. Bartkowi za pomoc w organizacji i całej grupie za moc jaka się tam czasem tworzy. Niech korzystają następni, ja dzięki tym spotkaniom bardzo otworzyłem się na emocje i ludzi, nie uzdrowi mnie to z choroby ale dało wiele w sprawach które wymagały zmian. Mega ukłon i odwiedzę was!

Sonia

Koniecznie wpadnij!

Dyzma

Nie ma już ani jednego wolnego miejsca? :/
A jak to jest tu jak osoba się dostanie to może chodzić bez końca czy co jakiś czas następuje zmiana składu?

Rat

Wow nie widziałem nigdy wcześniej w Katowicach takich zajęć, wielki szacun za nie. 😉 Ja nie jestem jakoś bardzo potrzebujący obecnie ale chciałbym brać udział w zajęciach z uwagi na duże doświadczenia. I też przyznaje bo jestem trochę samotny jak pewnie wielu z nas z tym schorzeniem.

Hossa

Jestem po okresie ataku psychozy i dochodzę do siebie, czy jest możliwość choćby przez krótki czas z wami się spotkać i porozmawiać? Byłoby mi lżej pewnie bo te dojścia są trudne

Dawidxd

Moja psychiatra mi poleciła te spotkania i bardzo chciałbym się dostać do was. Widzę że jest akurat grupa z wolnym miejscem. Napisałem imejla do BartkaDaniela ale minęło kilka dni bez odpowiedzi, nie chciałbym stracić możliwości więc piszę tu. Bardzo zacna inicjatywa!

Czadowyborderowiec

Chciałem wyrazić uznanie swoje dla organizacji tych spotkań. Jest Wiktor, są praktykanci i jeszcze czasem jakiś dodatkowy psycholog. Mam mix mieszanke zaburzenia osobowości oraz Chad. Spotkania bardzo mi się przydają, nie ulecza mnie ale dają motywację i uczą jakiegokolwiek podejścia do emocji. Czapki z głów!

Gosia

Dzięki wielkie za zajęcia dziś wszystkim a człowiekowi co w ogóle wpadł na ten pomysł serio pomnik się należy. Chciałam tym komentem dać wyrazy wdzięczności że mnie przygarneliście i szokujące jest to jak dużo ludzi ma problemy z funkcjonowaniem przy innych ludziach z zaburzeniem lub chorobą jaką mają i potrzebuje takich spotkań. Jak ma stan mieszany to często z nikim się nie widuje i dziczeje. Takie spotkania to odbicie się duże. Jak jest możliwość to przyjmijcie ilu się da 🙂 do za 2 tygodnie 🙂

Filip

Masz rację co do wszystkiego ale z jednym się nie zgadzam. Obecnie grupa liczy 24 osoby i 2 godziny czasu stają się za małe aby każdy się wypowiedział. Nie każdy co prawda chce za każdym razem i to daje możliwość że to 24 osoby to jeszcze okey ale i tak liczba osób większa niż teraz to będzie za wiele.

Marek/dwubiegunowy

Cześć wszystkim. Wiem że nie ma wolnych miejsc pewnie ale chcę zapytać bo mam dwubieguna z istniejącą ciągle depresją. Czuje się okropnie samotny w ostatnim czasie i chciałbym po prostu z kimś posiedzieć. Nie muszę opowiadać nic o sobie ale dołuje mnie moja sytuacja bardzo i stąd pytanie czy mógłbym przyjść dziś na spotkanie?

Bartek Daniel

Wik się zgodził ale musisz napisać do mnie maila: BartoszDaniel@emocjobranie.pl bo potrzebuję paru informacji. Najlepiej tak maksymalnie do 12 napisz 🙂

Marek

Dziękuję za przyjęcie mnie wczoraj. Szkoda strasznie że nie może być tego co tydzień ale może kiedyś się uda za co będę trzymał kciuki. Motywacja z tego płynie i to do zwykłej codzienności 😉 Wiem że się wepchnąłem w listę oczekujących za co przepraszam ale nie wiedziałem że nawet taka jest.

Matiska

Z tego co kojarzę Wiktor mówił że od września będzie co tydzień. Szybko zleci 🙂