Terapia grupowa DDA/DDD, online oraz Katowice

Terapia grupowa dda,ddd, konflikty wewnętrzneZapraszam do zapoznania się z poniższą ofertą płatnej terapii grupowej (obecnie ONLINE), dla osób z syndromem:
DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików),
DDD (Dorosłe Dzieci z Rodzin Dysfunkcyjnych).

Innymi słowy dla tych z  Państwa, którzy dzieciństwo mieliście obarczone brakiem stabilizacji i poczucia bezpieczeństwa, akceptacji i miłości. Być może nadmierną kontrolą lub nadmiernym ignorowaniem Państwa potrzeb.
* Zajęcia w ramach oferty terapii grupowej prowadzę od grudnia 2018 roku.

 

#Oferta zajęć grupowych dla DDA ; DDD


a) Na początek informacja:
– Zajęcia przeznaczone są dla tych, którzy wiedzą i mają świadomość omawianego problemu. Jeżeli nie jesteś pewien to skontaktuj się ze mną i najwyżej odbędziemy konsultację indywidualną (jeśli będzie to możliwe), mająca na celu ustalić Twoje potrzeby.
Program ten nie obejmuje sposobów radzenia sobie z zaburzeniami lękowymi, gdyż  nie to jest przedmiotem zajęć. Tematyką terapii jest problematyka syndromu DDA/DDD oraz konfliktów wewnętrznych i schematów z tego wynikających.

b) Program zajęć:
Program oparty jest na zasadach terapii dla osób z rodzin dysfunkcyjnych z wieloma modyfikacjami własnymi.
– Pierwsze 3 miesiące 12-13 sesji, część edukacyjna-diagnostyczna; ustalenie (próby) schematów i konfliktów osób z grupy, na podstawie ich przeszłych doświadczeń.
– Kolejne 3 miesiące 12-13 sesji; część uzewnętrznienia emocjonalnego; budowanie samoświadomości swoich potrzeb i emocji oraz nauka mówienia o nich.
– Ostatnie i zarazem kolejne 3-4 miesiące 12-16 sesji; praca poznawcza polegająca na nakierowaniu w możliwym nastawieniu się – do schematów (przekonań i reakcji emocjonalnych) – w obliczu emocji takich jak np. poczucie odrzucenia, winy, żal, wyrzuty sumienia, nadmierna potrzeba aprobaty.

b) Co może to dać?
– Zwiększenie zrozumienia samego siebie i własnych konfliktów wewnętrznych oraz możliwe zmniejszenie żalu do dzieciństwa i osób z tym okresem powiązanych.
– Podstawy umiejętności wyrażania swoich emocji i potrzeb oraz dawania prawa do odpoczynku i niepowodzeń przy próbach ignorowania szeregu emocji, jakie wtedy się schematycznie pojawiają.
– Możliwość lepszego ruszania w dalszą terapię indywidualną i rozwój osobisty.

b) Poznaj informacje:
– zakładki „Czego możesz oczekiwać?” ; „Informacje o mnie” ; „Regulamin Współpracy”.

 

#Organizacja terapii


a) Miejsce:
Obecnie zajęcia możliwe są tylko online, z uwagi na sytuację, jak wszystko wróci do normalności to będzie tak jak wcześniej, czyli na żywo.
Sesje grupowe online organizowane będą przez platformę Teams (Microsoft), w każdym tygodniu zgodnie z wyznaczonym podczas zajęć planem.
Osoby zapisane otrzymają link i hasło do kanału grupowego dla tych zajęć.

Kiedy wszystko wróci do normalności to dodam opcję terapii na żywo:
Katowice, zazwyczaj w Śródmieściu (ulica Bankowa)

b) Grupy aktualne online (tylko 10 osób na grupę):
– 1 grupa 10 osób –   zajęcia będą trwały: lipiec 2021 – ~ kwiecień 2022. Grupa już działa brak wolnych miejsc.
– 2 grupa 10 osób –  zajęcia będą trwały: lipiec 2021 – ~ kwiecień 2022.  Grupa już działa brak wolnych miejsc.
– 3 grupa 10 osób –  zajęcia będą trwały: wrzesień 2021 – ~ maj 2022. Brak wolnych miejsc.

c) Jak się zapisać?
– jeżeli w powyżej wymienionych grupach są wolne miejsca oznacza to, że grupa ta dopiero rusza i możesz się zapisać.
Najlepiej poprzez kalendarz wybierając na nim datę, która będzie podana wyżej np. – “grupa rusza 12.05” itp. Kalendarz rezerwacja

d) Płatność:
cena: 2 godzin (liczonych jako jedno spotkanie) – to 60 złotych od 1 osoby. 
Za pierwsze spotkanie opłatę należy uiścić przelewem przed spotkaniem. Dane do przelewu uzyskacie w e-mailu zaraz po rejestracji.
– Każde kolejne cztery spotkania (a więc 8 godzin zegarowych) będzie trzeba opłacać z góry w całości, czyli 240 złotych.

 

#Bezpieczeństwo Twoich danych osobowych oraz anonimowość.


a) Przy kontaktowaniu się przez e-maila lub komunikator proponowany w zakładce “Kontakt do mnie”:
– w tym wypadku Twoje dane są chronione zgodnie z Polityką Prywatności witryny emocjobranie.pl  –https://emocjobranie.pl/polityka-prywatnosci/.

b) Podczas zajęć:
– każda osoba, która się zgłosi i uzyska rezerwację, zostanie wpisana na listę imieniem jakie poda w e-mailu lub formularzu rejestracji oraz zostanie jej przydzielony numerek (przykro mi, RODO…:)).  A więc nie będziemy podczas spotkań posługiwali się nazwiskami;
– każdy z nowych uczestników będzie zobowiązany przed rozpoczęciem zajęć, podpisać stosowne oświadczenie mówiące o tym, iż podczas spotkań dzielimy się wrażliwymi informacjami o stanie swojego zdrowia oraz ogólnie życia. A każdego z Nas obowiązuje zasada poufności.;
– podczas zajęć mogą być obecni praktykanci, studenci psychologii klinicznej. Będą oni przeszkoleni w zakresie ochrony danych osobowych, a także będą zobowiązani podpisać oświadczenie, o którym wspomniano wyżej.

 A na koniec biurokracji…po prostu serdecznie zapraszam 😉

Subscribe
Powiadom o
guest
33 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksandra

Czy w najbliższym czasie powstanie jakaś grupa? Pozdrawiam

Ania

Czy będzie jakaś informacja o tym że jest zapis do nowych grup? Czy to już jest jakoś z góry ustalone i nie ma co czekać w tym roku? Pozdrawiam

Mati

Dzień dobry czy w tym roku będzie może jakaś nowa grupa dla dda?

Damian

Dzień dobry Zgodnie z powyższą informacją w styczniu 2 grupy kończą zajęcia, tak? Czy z uwagi na to będą jakieś nowe zapisy? Bardzo mi zależy wziąć w nich udział. nie radze sobie z życiem przez to jak mialem w domu Damian

Justynak

Szukam terapii dla DDA grupowej, czy można liczyć że w nowym roku będą jakieś nowe grupy? Pozdrawiam

Adam

Hejjka, złożyłem już wniosek do szefa ale chciałbym prosić o poparcie, bo na skype dla zajęć dda i osobowości, na tych konwersacjach grupowych na początku było góra 80 osób ale teraz to nie można z tego korzystać bo za dużo nas tam. Czy nie można by albo się gdzieś przenieść np fb, albo zrobić osobne grupy na tym skype ale dla tych co na te zajęcia chodzą?

KasiaS

Adam jest już coś takiego, trzeba było zapytać. 😀 Dodam Cię, tylko wyślij mi coś na Skype jak możesz.

Radek

Witam mam pytanie czy ta grupa nowo powstająca jest już zapełniona całkiem? Pisałem na Skype w tej sprawie. Radek

piorek

Wiktorze a czy na te zajęcia można się zapisać tylko na okres pracy nad zmianami tych mechanizmów obronnych? Bo ja już na grupowe uczeszczalem w życiu 3 razy i zawsze to było dużo rozmów ale nic dalej się z tym nie robiło. Dlatego czy można się zapisać na Twoje zajęcia na samą drugą część? I czy Twoim zdaniem można zmienić nadmierne zabieganie o względy innych osób w tym przede wszystkim bliskich? Chodzi mi o nadmierne staranie aby ktoś był zadowolony. Piotrek

Piotrek

Już rozumiem, no nic przy kolejnej okazji zapisze się od startu. A tak to też tak gdzieś w środku uważam jak piszesz ale jak na razie jestem sumienny tylko wtedy gdy chodzi o postanowienia a gorzej z wykonaniem.

Wiola

Chciałam zapytać czy podczas zajęć grupowych dla dda to jest to praca typowo nastawiona na zmiany i czy w ogóle nie jest poruszana przeszłość?

KasiaS

Spróbuję odpowiedzieć za Wiktora bo też biorę udział w tych zajęciach grupowych jako praktykantka. Tak, jest poruszana również przeszłość a zajęcia są dzielone na dwie części. Pierwsza część to odwoływanie się do doświadczeń i ustalanie jak to wpływa na funkcjonowanie poznawcze. A druga część to zmiany ogólnie ujmując reakcji emocjami, które eskalują w coraz większą ich ilość i czasem zmieniają swoje oblicze w zaburzenia.
KasiaSobocka

Kama

Panie Wiktorze czy można wcześniej zarezerwować miejsce na kolejną grupę?

kama

Dla mnie jeszcze lepiej 😉 Istnieje możliwość zapisu wcześniej i jeśli tak to jak to u Pana zrobić?

marci

Wiktor ja chętnie bym się też zapisał zawczasu ale wiesz może czy to będzie w ciągu tygodnia czy weekend? Bo ja w weekendy nie mogę a nie chciałbym zapisać się i potem rezygnować. dzięki!

Radzik

Terapia służy mi i daje radę mimo, że bałem się i to nawet dziś mocny czułem stres a jednak się otworzyłem 😉 Czuje że mnie to odciążyło i nie mogę się doczekać aż to powtórzę 😀

Oliwia

Wiktorze czy w najbliższym czasie będzie jakaś nowa grupa dla ddd? Bo żadne miejsce się jak rozumiem nie zwolniło?
Pozdrawiam serdecznie Oliwia

Grześ

Wiktor a można zapisać się już teraz do grupy z problemem unikania? Oczekuje na start terapii grupowej z nfz od września. Ale wolałbym tutaj tylko czy mogę się zapisać wcześniej? Żebym wiedział że mam miejsce pewne

Iwonka

Witaj, też napisałam do Ciebie na skype o grupową terapię dla osób unikających. Napisałam wczoraj z nazwy Kasia.Iwona
Daj proszę znać co dalej z zapisem. Dziękuję!

Grześ

Pobrałem skype i napisałem do Ciebie Wiktor. Mam nadzieję, że dobrze ;p Ogólnie szkoda, że nie masz kontaktu jak np. messenger łatwiej by było napisać. Ale dałem radę! 🙂

Robert Ślusarczyk

Ehhh Wiktor czekałem na zapis na te zajęcia grupowe trochę i ostatecznie dopiero przed chwilą zobaczyłem nowy wpis i widzę, że zarezerwować się już nie da. Czy istniała jakaś lista oczekujących? Bo tak gdzieś 2 tygodnie temu wysłałem maila z tym, że jestem zainteresowany bardzo udziałem. Czyli rozumiem, że jak zajęcia ruszają jutro to nowych grup w najbliższym czasie nie będzie? Tak pytam bo nie wiem czy czekać.
Pozdrawiam