Konsultacja psychologiczna

Odburzanie, Konsultacja psychologiczna

Szanowni Państwo,
proszę o dokładne odczytanie poniższej oferty, dotyczy ona usługi – pojedynczej konsultacji psychologicznej.

Konsultacja psychologiczna nie jest terapią, oferty terapii, znajdziecie Państwo pod poniższym linkiem:
https://emocjobranie.pl/oferty-uslug/

Uprzejmie proszę nie mylić konsultacji z terapią, gdyż terapia zakłada konkretny cel, trwa określony czas i dotyczy zwykle określonego na początku tematu.
Terapia zakłada pewną ciągłość spotkań, natomiast konsultacja jest bardziej ogólna i poruszane są na niej sprawy, z którymi akurat się Państwo zgłosicie.

#Gwarancja ciągłości spotkań

W przeciwieństwie do terapii, pojedyncza konsultacja psychologiczna, jak sama nazwa wskazuje jest jedną sesją i nie ma w tym wypadku gwarancji dalszych spotkań.
Spotkania za każdym razem można rejestrować poprzez kalendarz: kalendarz rezerwacji

Wyjątkiem jest sytuacja, w której zapisujecie się Państwo pierwszy raz i chcecie omówić swój problem, ale jedno spotkanie jest za krótkie.
W takim wypadku  drugie spotkanie zagwarantować mogę i wówczas w ciągu 4 tygodni zostaniecie Państwo zapisani na drugą sesję.
Natomiast ewentualne kolejne konsultacje trzeba będzie rejestrować również poprzez kalendarz.

#Jakie tematy, problemy mogę z Państwem skonsultować?
 • Kliniczne:
  – Wszelkie zaburzenia lękowe (potocznie nerwice).
  – Zaburzenia dysocjacyjne, jak np. derealizacja, depersonalizacja.
  – Zaburzenia osobowości, schematy, utrwalone destrukcyjne wzorce zachowań i reakcji emocjonalnych – konflikty wewnętrzne.
  – Traumy, pourazówki.
  – Współuzależnienia i uzależnienia.
  – Niskie poczucie własnej wartości.
  – Syndrom DDA/DDrD.
  – Zaburzenia seksualne, parafilie.
  – Zaburzenia odżywiania.
  – Zaburzenia depresyjne.
  – Wszystkie choroby psychiczne i schorzenia neuropsychologiczne.
 • Życiowe:
  – Toksyczne związki i relacje.
  – Trudności w byciu asertywnym.
  –  Stresujące sytuacje życiowe.
 • W tematach psychologii i terapii ogółem:
  – Omówienie i wyjaśnienie poszczególnych nurtów terapeutycznych (terapii CBT, ACT, emotywno-racjonalnej, schematów, psychodynamicznej, humanistycznej).
  – Omówienie zasad działania emocji, konfliktów wewnętrznych, zaburzeń, traum i generalnie dowolnego tematu z zakresu psychologii ogólnej i klinicznej.
 • Badanie psychologiczne 
  – Testy i kwestionariusze związane z osobowością, zaburzeniami osobowości, zaburzeniami lękowymi, dysocjacyjnymi, depresją, predyspozycjami do chorób psychicznych, a także stylami przywiązania.
  – Wykonywanie testów z zakresu neuropsychologii, dla osób po udarach, wylewach oraz innych problemach neurologicznych.
#Co Państwo uzyskujecie w ramach konsultacji?
 • Moją główną i podstawową rolą, omawiając tematykę zaburzeń emocjonalnych, jak i problemów życiowych jest wskazanie – innego punktu widzenia, niż tylko emocjonalny.  😉
 • Otrzymacie Państwo omówienie problemu, wybranego tematu pod kątem racjonalnym i zdroworozsądkowym, a także, jeśli tylko będzie to możliwe, zostaną wskazane ewentualne możliwości jego rozwiązania.
  Rozwiązanie problemu może polegać na zmianie nastawienia i podejścia wobec niego.
 • Ostatecznie to Państwo zdecydujecie, czy chcecie za racjonalnym nastawieniem podążać pomimo emocji, czyli płynąć tylko z emocjami.

Generalnie uzyskacie Państwo ode mnie wiedzę w danym temacie, a zmiany w dużym stopniu zależą od Państwa działań, chęci, czy decyzji.

#Jaką filozofią, nurtem kieruję się prowadząc konsultacje?

Najlepiej przeczytać zakładkę o mnie, która może wiele wyjaśnić.

Zazwyczaj nie kieruję się tylko i wyłącznie standardowymi wytycznymi określonych szkół psychologicznych, dlatego też konsultacji nie prowadzę w bardzo klasyczny sposób, który jest typowy dla większości psychologów.
Posiadam swój własny styl przeprowadzania spotkań.
Podczas sesji stosuję przede wszystkim zdrowy rozsądek, brak skrajności i czerpię z bogatej wiedzy praktycznej, pochodzącej z ludzkich doświadczeń życiowych.

Jestem zwolennikiem łączenia wiedzy psychologicznej, dlatego też chętnie wykorzystuję różne nurty psychologiczno – terapeutyczne.
Natomiast z całą pewnością pracę swoją opieram głównie o podejście poznawcze. Czyli praktycznie uściślając o filozofię odburzania (wykręcania się), a więc powolnego kształtowania świadomych postaw wobec automatycznych reakcji emocjonalnych i zachowań, co stanowi według mojej wiedzy jedną z najbardziej trwałych form pracy nad swoim zdrowiem emocjonalnym.

#Cena konsultacji i miejsce
 • Konsultacja prowadzona jest online, za pośrednictwem aplikacji takich jak: Skype, Teams, bądź Google Meets.

 • Cena pojedynczej konsultacji psychologicznej:
  – 60 minut – 120 złotych.

 • Koszt badania testem psychologicznym:
  – Zależny od czasu wykonywania, każde 60 minut – 100 złotych.
#W jaki sposób się zapisać?

Zapisu i rejestracji można dokonać tylko poprzez kalendarz, do którego prowadzi link:
kalendarz rezerwacji
Cały proces rejestracji przedstawiony jest na stronie z kalendarzem.

#Czy możliwa jest diagnoza psychologiczna?

Tak, jest możliwa diagnoza psychologiczna.
Natomiast nie jestem zwolennikiem opierania się w diagnozach psychologicznych na tzw. „efkach”, czyli oznaczeniach klasyfikacyjnych poszczególnych zaburzeń, czy chorób psychicznych.
Nie to jest moim zdaniem celem diagnozy psychologicznej.

Oczywiście, jeśli ktoś z Państwa będzie potrzebował od psychologa również “efki”(zaświadczenia), to spokojnie podołam takiemu zadaniu.
Jednakże dla mnie diagnoza psychologiczna, oznacza ustalenie, co jest problemem, a także, skąd on ewentualnie wynika i  w jaki sposób można go “ugryźć”.

Dlatego jeśli zależałoby Państwu na diagnozie psychologicznej, to najlepiej wcześniej upewnić się, że będzie możliwość zarejestrowania większej liczby konsultacji.
Jedna, czy dwie, a nawet kilka konsultacji, może być niewystarczające, jeśli chodzi o tematykę psychologicznej diagnozy.

#Czy Państwa dane osobowe są chronione?

Tak i to całkiem solidnie:

1. Notatki z sesji wykonuję odręcznie i oznaczam je bez użycia Państwa danych osobowych, symbolami zrozumiałymi tylko dla mnie.
Nie posiadam kopii notatek w formie elektronicznej.
2. Notatki przechowuję przez dwa lata od czasu ostatniej sesji w miejscu, które nie jest łatwo dostępne dla osób postronnych.
3. Sesje online prowadzę tylko i wyłącznie, korzystając z trzech urządzeń – tableta, laptopa i telefonu komórkowego, które przeznaczone są jedynie do pracy zawodowej, a więc nie używam ich do celów prywatnych.
4. Dostęp do urządzeń zabezpieczony jest stosownymi hasłami, a same urządzenia chronione są płatnymi programami antywirusowymi oraz oprogramowaniem szyfrującym dokumenty.
Katalogi, w których przechowywane są np. ćwiczenia z sesji posiadają specjalną autoryzację dostępu.
5. Aplikacje wykorzystywane do prowadzenia sesji online to: Skype, Teams i Google Meet.
Stosuję standardy podwójnej autoryzacji w każdej z tych aplikacji, a także regularnie zmieniam hasła główne.
6. Wszelkie korespondencje prowadzone za pośrednictwem wymienionych komunikatorów, a także e-maila są po mojej stronie usuwane w regularnych odstępach czasu.
*Proszę pamiętać o prawidłowym zabezpieczeniu urządzenia i aplikacji po Państwa stronie.

Jeżeli korzystałeś z moich terapii, konsultacji indywidualnych to możesz w komentarzu poniżej, zostawić swoją opinię. 

Subscribe
Powiadom o
guest
315 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Zabka

Dlaczego nie można sprawdzić grafiku?
Co msc regularnie sprawdzam i czekam na ewentualne wolne miejsce…

kuba.pilawsk@tlen.pl

Polecam każdemu kto ma problemy natury emocjonalnej

Agata Osipowicz

Wiktor jest niesamowitym doradcą życiowym. Dziękuję dziękuję i jeszcze raz dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi i całokształt pomocy w kryzysie życiowym. Takie racjonalne podejście było bardzo potrzebne w ostatnim półroczu i pomogło przetrwać. Dziękuję też za możliwość powrotu gdyby moje pierwsze samodzielne kroki sprawiały mi trudność. Choć jak na razie idzie świetnie. Pozdrawiam z całych sił 🐌🦋

Paulina

Czy będzie możliwość jeszcze kiedyś konsultacji mailowej? Bardzo mi kiedyś kilka z nich pomogło a trudno dostać się na konsultację video, dlatego byłabym wdzięczna z informację. Paulina Syrek

Mariusz

Ja też chcę konsultacje e-mail.

Agata

Viktorze kiedy będą wolne terminy? ;/ Bardzo ich potrzebuję, czy można się zapisać poza kalendarzem w jakikolwiek sposób?

Łucja

Pan Wiktor jest świetnym diagnostykiem, nie włoży Was do jednego worka, do każdej osoby podchodzi bardzo indywidualnie. Niesamowite ilu rzeczy można się dowiedzieć i najważniejsze – ze wszystkimi moimi problemami da się coś robić. Trzeba tylko uważnie słuchać i próbować stosować się do wskazówek.

Do tego Pan Wiktor wystawia bardzo szczegółowe zaświadczenia, mój lekarz był bardzo zdumiony i spojrzał na mnie zupełnie inaczej po zapoznaniu się z zaświadczeniem.

Miderska

Kochany jest. :>>
Przykłada się bardzo do wyjaśnienia wątpliwości i zawsze trafia w punkt :>
Tych miejsc tylko brak, dlatego czekam na bardziej stały termin.
Dziękuję za wszystko dotychczas!

Przem

Czy przy rezerwacji od razu należy zapłacić czy można to zrobić po skontaktowaniu się mailowo lub Skype? Zostanę przekierowany na stronę banku?

Last edited 1 rok temu by Przem
przem

witam, jaki jest okres czekania na konsultacje?

Olaf

Witam potrzebuję chociaż 2 spotkań, żeby chociaż trochę ustalić co mi jest. Niby nerwica lękowa, ale dostałem też diagnozę nerwicy natręctw i sam już nie wiem. Chciałbym to z Panem skonsultować.
Pisałem wiadomość na pocztę ostatnio, ale nie mam odpowiedzi. Proszę o instrukcję jak zapisać się do Pana. Dziękuję

Natalia

Czy zajmuje się Pan także problemami par?

Mariusz

Hej.Dziękuję Wiktor za nagranie o błędnych przekonaniach dało mi dużo do myślenie po przesłuchaniu go.

Last edited 1 rok temu by Mariusz
Patrycja

Może byłaby możliwość konsultowania przez wiadomości? Bardzo ciężko się zapisać a czuję że tylko Pan mógłby mi odpowiedzieć na dosłownie kilka pytań. PATRYCJA

Anka

Witaj Wiktor 🙂 mam prośbę, żebyś udzielił mi porady, jak to jest z sytuacją kiedy problemy fizyczne nakładają się na psychiczne? Mam bardzo silny refluks ale też nerwicę i chociaż w ostatnim roku z nerwicą bardzo wiele zdziałałam głównie dzięki waszym nagraniom, to momentami objawy żołądkowe są nie do zniesienia i utrudniają mi moją pracę nad sobą. Jak w takiej sytuacji to połączyć?