Terapia grupowa, zaburzenia lękowe – nerwice, depersonalizacja, derealizacja

Terapia grupowa zaburzenia lękowe

*** Aktualizacja 5.05.2024.

 

Szanowni Państwo,
prezentuję ofertę terapii grupowej, dla osób z zaburzeniami lękowymi, dysocjacyjnymi – derealizacja, depersonalizacja.

#Jakie cechy i cele określa poniższa terapia?
 • Ma charakter psychoedukacji w zakresie zaburzeń lękowych, czy też dysocjacyjnych. 
 • Może wyjaśnić wiele wątpliwości, co do problemów psychicznych i emocjonalnych.
 • Opiera się o psychologię poznawczą, a przede wszystkim świadome podejście i zmianę nastawienia wobec własnych trudności i zaburzeń emocjonalnych, pomimo cierpienia.
 • Może nakierować na możliwości własnego praktycznego działania w obliczu zaburzeń emocjonalnych, aby z czasem zmieniał się stosunek do nich, a następnie same zaburzenia powoli „roztapiały się”.
 • Terapia jest ostoją zdrowego rozsądku w chaosie emocjonalnym.
 •  Celem terapii nie jest samo w sobie odburzenie, ma ona charakter czasowy i jest nastawiona na edukację, tak aby wszystkie osoby z grupy, mogły starać się samodzielnie pracować nad sobą po zakończeniu terapii.
 • Terapia grupowa organizowana jest tylko i wyłącznie online.
#Jak wygląda organizacja terapii?
 • Kiedy na samym początku oferty widnieje informacja o naborze do nowej grupy, to oznacza, iż można spróbować zapisać się, korzystając z formularza dostępnego na samym końcu tej strony.
 • W terapiach związanych z zaburzeniami najlepiej jest, kiedy osoby w danej grupie mają zbliżone tematycznie obawy, objawy itp.
 • Mimo tego, że schematy zaburzeń są takie same, to wygodniej dla każdego jest, kiedy występuje w danej grupie pod tym kątem podobieństwo.
 • Dlatego odczytuję zgłoszenia, kompletuje na podstawie tematyki grupy i wysyłam do  osób, które zapiszę informację – kiedy dokładnie grupa się zaczyna.
 • Wysyłam również krótką informację do wszystkich pozostałych osób, informując, iż tematyka akurat tej grupy jest inna, niż opisywany przez Państwa problem.
 • Grupa nie może mieć mniej niż pięć osób i nie więcej niż osiem.
#Czas i dzień trwania terapii.
 • Obecnie nie jest prowadzony nabór do grupy.
  Kolejny ruszy 15 maja, proszę zerkać na tę stronę.

   

 • Czas terapii, to okres około 30 sesji, dokładną ilość ustalimy sobie podczas pierwszych spotkań. 
  Zazwyczaj staram się, aby jedno spotkanie był moim wykładem w danym temacie, a drugim wspólna rozmowa.
 • Czasami kiedy większość osób z grupy będzie miała taką wolę, możemy wydłużyć terapię o sesje dodatkowe, ale warunkiem jest to, że grupa wykazuje chęci do działania.
# Miejsce konsultacji i cena?
 • Terapia prowadzona jest online za pośrednictwem aplikacji: Teams.
 • Koszt każdej sesji dla jednej osoby to kwota – 70 złotych.  Ważna informacja w akapicie niżej.
 • W trakcie trwania terapii grupowej nie ma możliwości zgłoszenia nieobecności nieodpłatnej 
  Innymi słowy, jeśli z jakiegokolwiek powodu nie możesz być na sesji, jesteś zobowiązany za nią zapłacić.
  Jest to ochrona grupy przed sytuacjami, iż czasami nagle dwóch osób nie ma i grupa nie może się odbyć kosztem tych, którzy chcieliby danego dnia terapię. 
 • Zrezygnować z terapii można w dowolnym momencie bez żadnych kosztów.
  Jednakże bez rezygnacji każda sesja, czy na niej jesteś, czy też nie, musi zostać opłacona. Oczywiście z wyjątkiem tych, które zostaną odwołane przeze mnie. 
 • Bardzo proszę o odpowiedzialne zapisywanie się na terapię.
  Innymi słowy pierwsze dwa spotkania można sobie przeznaczyć na zorientowanie się, czy pasuje mi praca w grupie i jeśli nie odpuścić.

  Jednakże proszę pamiętać, iż to terapia grupowa i kiedy nagle 2,3 osoby zrezygnują przy 12 sesji, gdyż uznają, że jest już super, to wpływa to nie na mnie, a na resztę grupy, bowiem czasami trudno kogoś do grupy nowego dobrać w takich terminach.
  Dlatego zapraszam osoby naprawdę zainteresowane szlifowaniem postaw i traktowaniem tego rodzaju świadomej pracy, jako filozofii życiowej.
#Jaką filozofią, nurtem kieruję się prowadząc konsultacje?

Najlepiej przeczytać zakładkę o mnie, która może wiele wyjaśnić.

Zazwyczaj nie kieruję się tylko i wyłącznie standardowymi wytycznymi określonych szkół psychologicznych, dlatego też konsultacji nie prowadzę w bardzo klasyczny sposób, który jest typowy dla większości psychologów.
Posiadam swój własny styl przeprowadzania spotkań.
Podczas sesji stosuję przede wszystkim zdrowy rozsądek, brak skrajności i czerpię z bogatej wiedzy praktycznej, pochodzącej z ludzkich doświadczeń życiowych.

Jestem zwolennikiem łączenia wiedzy psychologicznej, dlatego też chętnie wykorzystuję różne podejścia psychologiczno – terapeutyczne.
Natomiast z całą pewnością pracę swoją opieram głównie o podejście poznawcze. Praktycznie uściślając o filozofię odburzania (wykręcania się), a więc powolnego kształtowania świadomych postaw wobec automatycznych reakcji emocjonalnych i zachowań, co stanowi według mojej wiedzy jedną z najbardziej trwałych form pracy nad swoim zdrowiem emocjonalnym,

#W jaki sposób się zapisać?
 • Poniżej dostępny jest formularz zgłoszeniowy, jeśli go Państwo nie widzą, to oznacza, iż nie ma w tej chwili, bądź też został zakończony nabór do nowej grupy.
 
#Czy Państwa dane osobowe są chronione?

Tak i to całkiem solidnie:

1. Notatki z sesji wykonuję odręcznie i oznaczam je bez użycia Państwa danych osobowych, symbolami zrozumiałymi tylko dla mnie.
Nie posiadam kopii notatek w formie elektronicznej.
2. Notatki przechowuję przez dwa lata od czasu ostatniej sesji w miejscu, które nie jest łatwo dostępne dla osób postronnych.
3. Sesje online prowadzę tylko i wyłącznie, korzystając z trzech urządzeń – tableta, laptopa i telefonu komórkowego, które przeznaczone są jedynie do pracy zawodowej, a więc nie używam ich do celów prywatnych.
4. Dostęp do urządzeń zabezpieczony jest stosownymi hasłami, a same urządzenia chronione są płatnymi programami antywirusowymi oraz oprogramowaniem szyfrującym dokumenty.
Katalogi, w których przechowywane są np. ćwiczenia z sesji posiadają specjalną autoryzację dostępu.
5. Aplikacje wykorzystywane do prowadzenia sesji online to: Skype, Teams i Google Meet.
Stosuję standardy podwójnej autoryzacji w każdej z tych aplikacji, a także regularnie zmieniam hasła główne.
6. Wszelkie korespondencje prowadzone za pośrednictwem wymienionych komunikatorów, a także e-maila są po mojej stronie usuwane w regularnych odstępach czasu.
*Proszę pamiętać o prawidłowym zabezpieczeniu urządzenia i aplikacji po Państwa stronie.

Subscribe
Powiadom o
guest
73 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
TomekB

Dzien Dobry,
Widze informacje ze nowy nabor rusza dzisiaj (9.05) ale nie widze formularza – czy to oznacza ze juz grupa jest zapelniona i nie ma miejsc? Czy formularz jeszcze nie zostal udostepniony?

Wojtek

Witaj Wiktorze, jak mogę się zapisać na terapię grupową?

Natalią

Witam.czy można zapisać się na terapię

Szymon

Wiktor dodasz mnie jeszcze na grupę ocd, wiem że się zaczęła już tydzień temu ale bardzo mi zalezy. Czekałem na nią ale w ostatnim miesiącu sporo chorowałem fizycznie i nie ogarnęłem. Mam problem z egzystencjalnymi myślami takimi natrętnymi nie zwykłymi co wyjasniłeś gdzieś fajnie w komentarzu. Widzisz ty po prostu kumasz bazę dlatego mi bardzo zależy. Będzie tam jakieś miejsce jeszcze?

Agata

Witaj Wiktor czy i jeśli tak to kiedy będzie jakaś najbliższa terapia grupowa? Na indywidualną czatuję 3 miesiąc ale nic nie mogę zaklepać. Chciałabym bardzo na grupową się dostać bo szanse są wydaje mi się większe. Potrzebuje pomocy w odkręceniu terapii. Chodziłam na terapie psychodynamiczną i też eriksonowską bo ta terapeutka łączyła te nurty. Ale podczas sesji 4 miesiące temu pracowaliśmy nad różnymi traumami z dzieciństwa. Miałam sobie wyobrażać swobodnie różne sytuacje i mówić co czuję. Nagle zobaczyłam obraz molestującego mnie tatę a dokładnie dotykającego mnie po biuście z dziwnym uśmiechem co nigdy nie mogło mieć moim zdaniem miejsca. Wizja dotyczyła okresu kiedy byłam duża bo miałam biust. Ja mam ocd i jestem pewna że to głowa mi podpowiedziała taki obraz bo w ten dzień się ogólnie źle czułam nerwicowo i dużo tych sesji polegało na wyobrażeniach ostatnio co też mnie męczyło. Ale terapeutka się zawahała jak jej o tym powiedziałam, powiedziała że to może być mocno wyparte i teraz nie moge sobie poradzić z tą sytuacją. Mam pełno myśli że mój tata mnie gwałcił a ja nie pamiętam tego. Nie śpię, nie jem, nie mogę rozmawiać z tatą z którym miałam świetny kontakt do tej pory. Choć wiem że to zupełnie nie tak było, to lęk mam kosmiczny i nic do mnie nie dociera. Dostałam nowe leki i xanax doraźnie ale potrzebuję typowo o nerwicy teraz z kimś porozmawiać a dokładnie z tobą po odsłuchaniu ostatnio nagrań.
Do tego teraz mam nawet wyobrażenia że mama tez mogła brać w tym udział i mnie molestowała, głowa mi wyszukuje wszystko. Potrzebuję pomocy a widziałam że była grupa ocd ale się chyba nie dostałam?

Konrad

Witam, wysłałem formularz, czy zapis na terapię grupową jest jeszcze otwarty?
Pozdrawiam serdecznie.

Magda

Formularz był otwarty. Zapisałam się. Czy grupa już ruszyła? Mogę dołączyć z opóźnieniem jeśli jest taka opcja

Magdalena

Witam czy mogę jeszcze zapisać się na terapię grupowa.? Lub indywidualna?

Ania

Jest jeszcze szansa na terapie grupowa?:)

Albert

Cześć, wysłałem prośbę o dołączenie mnie do grupy w temacie zok. bardzo bym prosił o pozytywne rozpatrzenie,bo Twoje nagrania i podejście do tematu bardzo do mnie przemawia. Pozdrawiam serdecznie i czekam z niecierpliwością:)

Albert

Super 🙂

Marta

Czy jest jeszcze szansa na zapisanie się do grupy?

Filip

Witam serdecznie, prosiłbym o dopisanie mnie do listy „rezerwowej” terapii grupowej.
Z góry dziękuję 🙂

Maria

Czy jest jeszcze szansa na zapisanie się do grupy???

Malwina

Dzień dobry, Również proszę o informację dot. grupy ! Pozdrawiam

Ela

Witam . Rowniez chcialabym sie wpissc na liste oczekujących. 😃