Terapia grupowa, zaburzenia lękowe – nerwice, depersonalizacja, derealizacja

Terapia grupowa zaburzenia lękowe

*** Obecnie nabór do grup został zakończony ***

Szanowni Państwo,
poniżej prezentuję ofertę terapii grupowej, dla osób z zaburzeniami lękowymi, dysocjacyjnymi – derealizacja, depersonalizacja.

#Jakie cechy i cele określa poniższa terapia?

 • Ma charakter psychoedukacji w zakresie zaburzeń lękowych, czy też dysocjacyjnych. 
 • Może wyjaśnić wiele wątpliwości, co do problemów psychicznych i emocjonalnych.
 • Opiera się o psychologię poznawczą, a przede wszystkim świadome podejście i zmianę nastawienia wobec własnych trudności i zaburzeń emocjonalnych, pomimo cierpienia.
 • Może nakierować na możliwości własnego praktycznego działania w obliczu zaburzeń emocjonalnych, aby z czasem zmieniał się stosunek do nich, a następnie same zaburzenia powoli „roztapiały się”.
 • Terapia jest ostoją zdrowego rozsądku w chaosie emocjonalnym.
 •  Celem terapii nie jest samo w sobie odburzenie, ma ona charakter czasowy i jest nastawiona na edukację, tak aby wszystkie osoby z grupy, mogły starać się samodzielnie pracować nad sobą po zakończeniu terapii.
 • Terapia grupowa organizowana jest tylko i wyłącznie online.
#Jak wygląda organizacja terapii?
 • Kiedy na samym początku oferty widnieje napis „trwa kompletowanie nowej grupy”, to oznacza, iż można spróbować zapisać się, korzystając z formularza dostępnego na samym końcu tej strony.
 • W terapiach związanych z zaburzeniami najlepiej jest, kiedy osoby w danej grupie mają zbliżone tematycznie obawy, objawy itp.
 • Mimo tego, że schematy są takie same, to wygodniej dla każdego jest, kiedy występuje w danej grupie pod tym kątem podobieństwo.
 • Dlatego odczytuję zgłoszenia, kompletuje na podstawie tematyki grupę i wysyłam do tych osób informację – kiedy dokładnie grupa się zaczyna.
 • Wysyłam również krótką informację do wszystkich pozostałych osób, informując, iż tematyka akurat tej grupy jest inna, niż opisywany przez Państwa problem.
 • Grupa nie może mieć mniej niż pięć osób i nie więcej niż sześć.
#Czas i dzień trwania terapii.
 • Terapia grupowa z tej oferty, organizowana jest w:
  – każdy wtorek o godzinie 18:00. Trwa 120 minut, czyli do 20:00.
  Start terapii 07.11 bądż 14.11.

   

 • Czas terapii, to okres około 30 sesji, dokładną ilość ustalimy sobie podczas pierwszych spotkań. 
 • Czasami kiedy większość osób z grupy będzie miała taką wolę, możemy wydłużyć terapię o sesje dodatkowe, ale warunkiem jest to, że grupa wykazuje chęci do działania.
# Miejsce konsultacji i cena?
 • Terapia prowadzona jest online za pośrednictwem aplikacji: Teams.
 • Koszt każdej sesji dla jednej osoby to kwota – 60 złotych.  Ważna informacja niżej.
 • W trakcie trwania terapii grupowej nie ma możliwości zgłoszenia nieobecności nieodpłatnej 
  Innymi słowy, jeśli z jakiegokolwiek powodu nie możesz być na sesji, jesteś zobowiązany za nią zapłacić.
  Jest to ochrona grupy przed sytuacjami, iż czasami nagle dwóch osób nie ma i grupa nie może się odbyć kosztem tych, którzy chcieliby danego dnia terapię. 
 • Zrezygnować z terapii można w dowolnym momencie bez żadnych kosztów.
  Jednakże bez rezygnacji każda sesja, czy na niej jesteś, czy też nie, musi zostać opłacona. Oczywiście z wyjątkiem tych, które zostaną odwołane przeze mnie. 
#Jaką filozofią, nurtem kieruję się prowadząc konsultacje?

Najlepiej przeczytać zakładkę o mnie, która może wiele wyjaśnić.

Zazwyczaj nie kieruję się tylko i wyłącznie standardowymi wytycznymi określonych szkół psychologicznych, dlatego też konsultacji nie prowadzę w bardzo klasyczny sposób, który jest typowy dla większości psychologów.
Posiadam swój własny styl przeprowadzania spotkań.
Podczas sesji stosuję przede wszystkim zdrowy rozsądek, brak skrajności i czerpię z bogatej wiedzy praktycznej, pochodzącej z ludzkich doświadczeń życiowych.

Jestem zwolennikiem łączenia wiedzy psychologicznej, dlatego też chętnie wykorzystuję różne podejścia psychologiczno – terapeutyczne.
Natomiast z całą pewnością pracę swoją opieram głównie o podejście poznawcze. Praktycznie uściślając o filozofię odburzania (wykręcania się), a więc powolnego kształtowania świadomych postaw wobec automatycznych reakcji emocjonalnych i zachowań, co stanowi według mojej wiedzy jedną z najbardziej trwałych form pracy nad swoim zdrowiem emocjonalnym,

#W jaki sposób się zapisać?
 • Poniżej dostępny jest formularz zgłoszeniowy, jeśli go Państwo nie widzą, to oznacza, iż nie ma w tej chwili, bądź też został zakończony nabór do nowej grupy.
 
#Czy Państwa dane osobowe są chronione?

Tak i to całkiem solidnie:

1. Notatki z sesji wykonuję odręcznie i oznaczam je bez użycia Państwa danych osobowych, symbolami zrozumiałymi tylko dla mnie.
Nie posiadam kopii notatek w formie elektronicznej.
2. Notatki przechowuję przez dwa lata od czasu ostatniej sesji w miejscu, które nie jest łatwo dostępne dla osób postronnych.
3. Sesje online prowadzę tylko i wyłącznie, korzystając z trzech urządzeń – tableta, laptopa i telefonu komórkowego, które przeznaczone są jedynie do pracy zawodowej, a więc nie używam ich do celów prywatnych.
4. Dostęp do urządzeń zabezpieczony jest stosownymi hasłami, a same urządzenia chronione są płatnymi programami antywirusowymi oraz oprogramowaniem szyfrującym dokumenty.
Katalogi, w których przechowywane są np. ćwiczenia z sesji posiadają specjalną autoryzację dostępu.
5. Aplikacje wykorzystywane do prowadzenia sesji online to: Skype, Teams i Google Meet.
Stosuję standardy podwójnej autoryzacji w każdej z tych aplikacji, a także regularnie zmieniam hasła główne.
6. Wszelkie korespondencje prowadzone za pośrednictwem wymienionych komunikatorów, a także e-maila są po mojej stronie usuwane w regularnych odstępach czasu.
*Proszę pamiętać o prawidłowym zabezpieczeniu urządzenia i aplikacji po Państwa stronie.

Subscribe
Powiadom o
guest
56 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Marta

Czy jest jeszcze szansa na zapisanie się do grupy?

Filip

Witam serdecznie, prosiłbym o dopisanie mnie do listy „rezerwowej” terapii grupowej.
Z góry dziękuję 🙂

Maria

Czy jest jeszcze szansa na zapisanie się do grupy???

Malwina

Dzień dobry, Również proszę o informację dot. grupy ! Pozdrawiam

Ela

Witam . Rowniez chcialabym sie wpissc na liste oczekujących. 😃

Agnieszka

Dzień dobry. Czy są w planach kolejne grupy w najbliższym czasie?

Dominika

Witam. Poprosze o wiadomosc kiedy nowa grupa zostanie utworzona. Pozdrawiam

Kamila

Cześć, kiedy można się spodziewać utworzenia nowej grupy? Mam na myślą tę styczniową

Kamila

Okej, czekam zatem cierpliwie 🙂

Ola

Też bardzo chciałabym dołączyć do grupy…Wysyłałam maila, ale odpowiedzi nie dostałam . Chyba niestety już po czasie:(

Dominika

Czy jest szansa, by kolejna grupa, jeśli oczywiście powstanie, miała spotkania stacjonarne w Katowicach, jak kiedyś?
Pozdrawiam

Kamila

Z mojej strony pytanie, dlaczego wybrałeś osoby zbliżone wiekowo ? W zaburzeniu to ma znaczenie? Szkoda, że wcześniej nie było info że tylko 6 osób, byłam przekona, że grupa będzie większa skoro to online.

Maciej

A czy możliwe byłoby aby udostępnic, w formie audi, nagrania takiego spotkania grypowego? Oczywisice bez danych (rozumiem, ze czlonkowie grupg porozumiwałyby sie tylko imionami w trakcie sesji) i za zgoda członków grupy. Mysle ze to jest jakas opcja dla zaintwresowanych i rozumiejacych twoje ograniczenia czasowe Prosze przemysl propozycje

Maciej

Przespałem te błyskawiczne dwa dni Ale nie narzekam Zasady rowne dla kazdego Rozumiem sprawe audio To oczywiste ze warsztat to twoj atrybut a nie paciorki na pokaz Pozdr.

Sylwia

To może zwiększyć liczbę osób Wiktorze w grupie? Zaznaczam że ja się załapałam, ale szkoda mi tych co nie a 8 osób to też nie jest dużo. Kiedyś byłam na terapii, na której było 10 osób i było mało czasu ale każdy miał co 2 tygodnie możliwość wypowiedzi.

Ada Klimka

Nabór trwał tylko kilka dni?:( Strasznie czekałam na to a akurat ostatnie dni miałem urwanie głowy i nie weszła, a teraz widzę, ze już po. Czy jak będzie druga grupa, to będzie nowy nabór? Bardzo mi zależy, przeszłam już dwie terapie i naprawdę trudno o kogoś kto rozumie o co chodzi przez duże R. A ja na samych nagraniach twoich korzystam to co dopiero terapia. Bardzo proszę mnie uwzględnić 🙂

Emka

Cześć! Czy osoby które wysłały zgłoszenie do grupy i się zakwalifikowały zostały już poinformowane :)? Czekam jak na szpilkach i nie wiem czy udało mi się załapać. Pozdrawiam

Tomasz Biel

Kurcze tyle czekałem a to już po? 🙁 nie dałoby się jeszcze dodatkowej grupy zrobić? Bardzo mi zależy. Musiałem odstawić leki po 6 latach z powodów zdrowotnych i nie ogarniam co się dzieje. 🙁 mam dd lęk i wszystko naraz jak dawniej.

Kamila

Kazdemu zalezy, kto wysłał zgłoszenie, mi również. Jest jak jest, trzeba to zaakceptować.

Alina

Witam. Gdzie znaleźć formularz zgłoszeniowy na terapię grupową?. Pozdrawiam. Alina