Szanowni Państwo,
prezentuję ofertę terapii grupowej, dla osób z zaburzeniami lękowymi, dysocjacyjnymi – derealizacja, depersonalizacja.
#Jakie cechy i cele określa poniższa terapia?
- Ma charakter psychoedukacji w zakresie zaburzeń lękowych, czy też dysocjacyjnych.
- Może wyjaśnić wiele wątpliwości, co do problemów psychicznych i emocjonalnych.
- Opiera się o psychologię poznawczą, a przede wszystkim świadome podejście i zmianę nastawienia wobec własnych trudności i zaburzeń emocjonalnych, pomimo cierpienia.
- Może nakierować na możliwości własnego praktycznego działania w obliczu zaburzeń emocjonalnych, aby z czasem zmieniał się stosunek do nich, a następnie same zaburzenia powoli „roztapiały się”.
- Terapia jest ostoją zdrowego rozsądku w chaosie emocjonalnym.
- Celem terapii nie jest samo w sobie odburzenie, ma ona charakter czasowy i jest nastawiona na edukację, tak aby wszystkie osoby z grupy, mogły starać się samodzielnie pracować nad sobą po zakończeniu terapii.
- Terapia grupowa organizowana jest tylko i wyłącznie online.
#Jak wygląda organizacja terapii?
- Kiedy na samym początku oferty widnieje informacja o naborze do nowej grupy, to oznacza, iż można spróbować zapisać się, korzystając z formularza dostępnego na samym końcu tej strony.
- W terapiach związanych z zaburzeniami najlepiej jest, kiedy osoby w danej grupie mają zbliżone tematycznie obawy, objawy itp.
- Mimo tego, że schematy zaburzeń są takie same, to wygodniej dla każdego jest, kiedy występuje w danej grupie pod tym kątem podobieństwo.
- Dlatego odczytuję zgłoszenia, kompletuje na podstawie tematyki grupy i wysyłam do osób, które zapiszę informację – kiedy dokładnie grupa się zaczyna.
- Wysyłam również krótką informację do wszystkich pozostałych osób, informując, iż tematyka akurat tej grupy jest inna, niż opisywany przez Państwa problem.
- Grupa nie może mieć mniej niż pięć osób i nie więcej niż osiem.
#Czas i dzień trwania terapii.
- Początek terapii 9.07.2025. Będą to środy godziny 18:00 20:00.
- Czas terapii, to okres około 30 sesji, dokładną ilość ustalimy sobie podczas pierwszych spotkań.
Zazwyczaj staram się, aby jedno spotkanie był moim wykładem w danym temacie, a drugim wspólna rozmowa. - Czasami kiedy większość osób z grupy będzie miała taką wolę, możemy wydłużyć terapię o sesje dodatkowe, ale warunkiem jest to, że grupa wykazuje chęci do działania.
# Miejsce konsultacji i cena?
- Terapia prowadzona jest online za pośrednictwem aplikacji: Teams.
- Koszt każdej sesji dla jednej osoby to kwota – 70 złotych. Ważna informacja w akapicie niżej.
- W trakcie trwania terapii grupowej nie ma możliwości zgłoszenia nieobecności nieodpłatnej
Innymi słowy, jeśli z jakiegokolwiek powodu nie możesz być na sesji, jesteś zobowiązany za nią zapłacić.
Jest to ochrona grupy przed sytuacjami, iż czasami nagle dwóch osób nie ma i grupa nie może się odbyć kosztem tych, którzy chcieliby danego dnia terapię. - Zrezygnować z terapii można w dowolnym momencie bez żadnych kosztów.
Jednakże bez rezygnacji każda sesja, czy na niej jesteś, czy też nie, musi zostać opłacona. Oczywiście z wyjątkiem tych, które zostaną odwołane przeze mnie. - Bardzo proszę o odpowiedzialne zapisywanie się na terapię.
Innymi słowy pierwsze dwa spotkania można sobie przeznaczyć na zorientowanie się, czy pasuje mi praca w grupie i jeśli nie odpuścić.
Jednakże proszę pamiętać, iż to terapia grupowa i kiedy nagle 2,3 osoby zrezygnują przy 12 sesji, gdyż uznają, że jest już super, to wpływa to nie na mnie, a na resztę grupy, bowiem czasami trudno kogoś do grupy nowego dobrać w takich terminach.
Dlatego zapraszam osoby naprawdę zainteresowane szlifowaniem postaw i traktowaniem tego rodzaju świadomej pracy, jako filozofii życiowej.
#Jaką filozofią, nurtem kieruję się prowadząc konsultacje?
Najlepiej przeczytać zakładkę o mnie, która może wiele wyjaśnić.
Zazwyczaj nie kieruję się tylko i wyłącznie standardowymi wytycznymi określonych szkół psychologicznych, dlatego też konsultacji nie prowadzę w bardzo klasyczny sposób, który jest typowy dla większości psychologów.
Posiadam swój własny styl przeprowadzania spotkań.
Podczas sesji stosuję przede wszystkim zdrowy rozsądek, brak skrajności i czerpię z bogatej wiedzy praktycznej, pochodzącej z ludzkich doświadczeń życiowych.
Jestem zwolennikiem łączenia wiedzy psychologicznej, dlatego też chętnie wykorzystuję różne podejścia psychologiczno – terapeutyczne.
Natomiast z całą pewnością pracę swoją opieram głównie o podejście poznawcze. Praktycznie uściślając o filozofię odburzania (wykręcania się), a więc powolnego kształtowania świadomych postaw wobec automatycznych reakcji emocjonalnych i zachowań, co stanowi według mojej wiedzy jedną z najbardziej trwałych form pracy nad swoim zdrowiem emocjonalnym,
#W jaki sposób się zapisać?
- Jeżeli poniżej nie widzisz formularza zgłoszeniowego, oznacza to, iż obecnie nie ma naboru. Rzucaj okiem na tę stronę: https://emocjobranie.pl/grupowe-rezerwacja/
#Czy Państwa dane osobowe są chronione?
Tak i to całkiem solidnie:
1. Notatki z sesji wykonuję odręcznie i oznaczam je bez użycia Państwa danych osobowych, symbolami zrozumiałymi tylko dla mnie.
Nie posiadam kopii notatek w formie elektronicznej.
2. Notatki przechowuję przez dwa lata od czasu ostatniej sesji w miejscu, które nie jest łatwo dostępne dla osób postronnych.
3. Sesje online prowadzę tylko i wyłącznie, korzystając z trzech urządzeń – tableta, laptopa i telefonu komórkowego, które przeznaczone są jedynie do pracy zawodowej, a więc nie używam ich do celów prywatnych.
4. Dostęp do urządzeń zabezpieczony jest stosownymi hasłami, a same urządzenia chronione są płatnymi programami antywirusowymi oraz oprogramowaniem szyfrującym dokumenty.
Katalogi, w których przechowywane są np. ćwiczenia z sesji posiadają specjalną autoryzację dostępu.
5. Aplikacje wykorzystywane do prowadzenia sesji online to: Skype, Teams i Google Meet.
Stosuję standardy podwójnej autoryzacji w każdej z tych aplikacji, a także regularnie zmieniam hasła główne.
6. Wszelkie korespondencje prowadzone za pośrednictwem wymienionych komunikatorów, a także e-maila są po mojej stronie usuwane w regularnych odstępach czasu.
*Proszę pamiętać o prawidłowym zabezpieczeniu urządzenia i aplikacji po Państwa stronie.


Cześć Wiktor. Blisko 2 lata temu brałam udział w grupie dla schematów i dda. Niestety nie mogłam wtedy do końca w pełni w nich uczestniczyć przez pracę ale nasłuch bardzo dużo mi wtedy dał. Dystans do chorej rodziny po mękach ale udało się uzyskać bo zapadło mi w pamięć jak mówiłeś, że wyrzuty sumienia traktować jak lęk w nerwicy. Sporo rzeczy mi zapadło w pamięć. Jednak potrzebuję jeszcze raz aktywniej wziąc udział w grupowej terapii o schematach. Bo choć już nie mam wyrzutów i mówię co myśle o 3/4 więcej tego co kiedy. Ale mam problemy z zaufaniem i relacjami bliskością a wiem, ze też było o tym. Chciałabym powtórzyć całość. Pisałam meila ale nie chcę gdzieś tam zaginąć. Weź mnie pod uwagę koniecznie proszę. Pora dokończyć to dalej.
Adres ola.kysz@gmail.com
Hej Wiktor
Nie wiem czy pamiętasz mnie z forum zaburzeni.pl z przed kilku dobrych lat.Moje zaburzenie trwa od 20 lat i nie to że nic z nim nie robię bo robię i robiłam i nieraz udawało mi się z tego wychodzic, widocznie coś nie do końca jeszcze zagrało skoro mam nawroty. obecnie mam znowu sieczkę w głowie ale tym razem jestem tak zaparta w działaniu i akceptacji żeby zobaczyć co jest po drugiej stronie tak prawdziwie i z wiarą. Chyba po raz pierwszy zaczęłam dopuszczać tak naprawdę lęk do siebie i muszę przyznać że stał on się najgorszy odkąd chyba pamiętam.(Nie wiem czy to normalne że się tak pogorszyło) ale jest też dobra wiadomość że nie trwa to cały czas tylko np pół dnia, dzień i przerwa i znowu.
Moje pytanie dotyczy tego czy nie prowadzisz jakiś spotkań on line choć raz na jakiś czas ale nieodpłatnie.(Jak to nieraz bywało dawniej) .Ja wiem że za wiedzę się płaci i chętnie bym to zrobiła ale obecnie nie pracuje bo mam małe dziecko i nie stać mnie poprostu choć bym bardzo chciała.Czuje że coś małego brakuje żeby to domknąć do końca.
Pozdrawiam 😄
Dzien dobry. Ja rowniez jestem chetna na terapie grupowa. Prosze o informacje kiedy sie rozpocznie.
Hej, najlepiej zapisac się tutaj: https://emocjobranie.pl/dostep/
Tak sobie myślę że jakby Wiktor ze mną mieszkał to z nerwicy wyszłabym w dwa dni.Uwielbiam słuchac Twojego głosu bo uspokaja mnie.Przechodziłeś to samo a tak nikt w rodzinie mnie nie rozumie.Kiedy jestem na dnie to słucham nagrań i jest ciut lepiej.Pozdrawiam Cię Wiktorze i wiedz że Twoje nagrania ratują życie.Mam nadzieję że kiedyś wyjdę z tego błednego koła w którym się znalazłam
Nie zawsze to tak działa ;p, bo pracę nad sobą wykonuje się we własnej głowie. Moim zdaniem zawsze w pracy nad zaburzeniem, poprzez świadomą pracę nad sobą, jest się samotnym – tym bardziej w rozmaitych momentach, kiedy potrzeba odpowiednio zareagować, co możemy zrobić tylko sami.
Pamiętaj też, że uspokojenie nagraniami to jedno, a jeszcze dobrze praktykować to, krok po kroku. A jeśli inni nie rozumieją? Pies ich srał, bo i tak nie skumają. Skupiaj się na tym, że to Twoja wolność i o nią „walczysz”.
Witaj Wiktorze, chciałabym zapisać się na terapię grupową odnośnie zaburzeń lękowych. Znam wasze nagrania z YouTube oraz wpisy z forum zaburzeni.pl. Proszę o informację kiedy rusza nowa grupa i czy jest szansa na dostanie się? Pozdrawiam! R
Hej, polecam zapisać się tutaj: https://emocjobranie.pl/dostep/.
Będzie grupa – będzie info!
Witaj Wiktor, jestem pod wrażeniem twojej historii z forum. Po roku nagrań dopiero ją znalazłam i przeczytałam. Jest bardzo szczera i podziwiam otwartość. Bardzo dużo rzeczy się pokrywa dlatego czy z terapii grupowej jak się chce dodatkowo indywidualną to są jakieś wymogi i czy tej można? Dzięki
Wiktor hej, czy zapisanie się na tej stronie z powiadomieniami wystarczy żeby dostać na czas info o grupie nowej? Zależy mi 😜
Cześć Wiktor,
Kiedy zaczyna się grupowa ? Gdzieś mi mignęło ze od marca ?
Pozdrawiam
Dzień dobry Wiktorze 🦋 czy w tym kwartale jakaś grupa się rozpocznie? Na ostatnią się nie dostałam a zależy mi. Boję się impulsów. Znam nagrania ale chciałaby uspokojenia i terapii
Hej, najlepiej zapisać się tutaj i czekać na info: https://emocjobranie.pl/dostep/
kiedy terapia i jak się zapisać?
Hej Wiktor. Czy jest jakakolwiek szansa na dodanie do istniejącej grupy? Wysłałem z 20 🤪 wiadomości a mój znajomy ma grupę u ciebie. Niedawno zaczęli. Polecał ci mnie. Zlituj się 😏 Wali mnie konkretnie od roku.
Hej, do istniejącej nie ma niestety możliwości, lukaj jak coś tutaj https://emocjobranie.pl/grupowe-rezerwacja/.
Myślę, że najprędzej nowa terapia będzie z początkiem marca.
Kiedy w planie nowe grupy? Jakikolwiek termin przybliżony możesz podać? Dzięki za divovica otworzył mi oczy.
https://emocjobranie.pl/grupowe-rezerwacja/ Tutaj jak coś na pewno pojawi się termin, chyba że do tego czasu skończę panel powiadomień, to warto zajrzeć tu: https://emocjobranie.pl/dostep/
Myślę, że najprędzej nowa terapia będzie z początkiem marca.
Proszę i info kiedy będzie nabór
Witaj Wiktorze. Proszę napisz mi kiedy będzie nabór do grup.
Witam. Dostałam wczesniej wiadomość na adres mailowy niestety nie udało mi się załapać do grupy, chciałam zapytać kiedy znowu będzie można startować o miejsce w grupie ?? 🙂