[Stowarzyszenie] Zajęcia dla rodziców dzieci z autyzmem, zespołem aspergera, downa.

 

*  NIEAKTUALNE – miejsca zostały już zajęte.

Witam,

jakiś już czas temu podjąłem się tematu zajęć związanych z rodzinami, wśród których jeden z członków rodziny zachorował psychicznie.
https://emocjobranie.pl/grupowe-dla-rodzin-schizofrenia-chad/
Było to i jest motywowane problemami nie tylko osoby chorej, ale także zdrowiem emocjonalnym wszystkich członków rodziny.
Członkowie rodziny nie zawsze potrafią odnaleźć się w sytuacji, w której choroba psychiczna pojawia się w systemie rodzinnym i powoduje rozmaite konflikty, a także wzajemne zaniedbania emocjonalne.

W ostatnim latach spotkałem się także z innymi problemami rodzinnymi, a tym razem mam na myśli trudności rodziców wychowujących dzieci z autyzmem, zespołem aspergera, czy zespołem downa.
Koszt energii emocjonalnej w takich wypadkach, którą trzeba włożyć w wychowanie dzieci jest bardzo wysoki po stronie rodziców.
Dlatego też, mając wsparcie w psychologu dziecięcym, który prowadzi ze mną wspomniane na początku zajęcia, postanowiłem – na próbę jak zawsze – podjąć się na poczet Stowarzyszenia zorganizowania spotkań grupowych na żywo w mieście Łodzi, dla rodziców dzieci ze wspomnianymi problemami.

Zajęcia te związane byłyby z poszerzaniem zakresu wiedzy o danych problemach, aby lepiej można było reagować na różne zachowania dzieci (rola psychologa dziecięcego), ale także na tym, aby rodzice potrafili zadbać w tym całym galimatiasie emocjonalnie o siebie (moja rola).

Początkowo miejsce będzie dla 8 rodzin, a spotkania rozpoczęłyby się we wrześniu 2021.
Następnie w październiku przeszłyby najpewniej w formę online, gdyż nie będę już dostępny od tego czasu w Łodzi.

Forma online także będzie prawidłowa (sprawdzone na zajęciach wspomnianych na początku).

Jeżeli ktoś byłby zainteresowany takimi spotkaniami, to bardzo proszę o kontakt poprzez e-mail – https://emocjobranie.pl/kontakt-wiktor/
Nie wiem, jaki będzie odzew na tego rodzaju zajęcia, dlatego nie tworzę na razie charakterystyki zajęć.  Zrobię to dopiero, gdy pojawi się zainteresowanie.

* Jeśli na górze widnieje napis NIEAKTUALNE, to oznacza, iż miejsca zostały już zajęte.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Malwina

Dzieńdobry a czy byłaby możliwość wzięcia udziału w tych zajęciach tylko online?
Mam dziecko z aspergerem i to dość głębokim i chętnie bym wzięła w tym udział.
Dziękuję za odpowiedź z góry