[Nagranie] S01 E03 „Depersonalizacja, derealizacja, moje objawy i doświadczenia.”


Moje odburzanie, depersonalizacja i derealizacjaHej,
poniżej przedstawiam trzeci odcinek serii: “Jak to u mnie było? Jak to się zmieniło?”. 
Nagranie dotyczy tematyki zaburzeń emocjonalnych i tym razem przedstawiam moje własne doświadczenia, objawy związane z depersonalizacją oraz derealizacją.

Omawiam w nim również pokrótce mechanizmy stanów odrealnienia.

Jeśli jesteś zainteresowany innymi nagraniami tej serii, bądź innej, to zobacz spis nagrań pod linkiem: wprowadzenie w nagrania.

Poniższe audio jest wrzucone na dwa sposoby, można pobrać go poprzez dysk google, bądź odsłuchać prosto z tej strony. 


  • Do odsłuchu:

  • Przydatne linki do innych materiałów o zaburzeniu jakim jest derealizacja, depersonalizacja:

1. Powyższe nagranie warto odsłuchać razem z nagraniem o lęku wolnopłynącym i panicznym strachu przed utratą kontroli: Odsłuchasz go tu.
2. Opis moich objawów dawniej zamieszczony na forum: wpis o objawach.
3. Dawny opis mojej historii ale związanej tylko ze stanami DD: historia DD
4. Artykuły związane z derealizacją i depersonalizacją publikowane na forum, dotyczące objawów i przyczyn: zobacz wpisy.
5. Wpisy związane z wyjaśnieniem mechanizmów i odburzania z DD: zobacz to.
6. Link kierujący do wszystkich nagrań Divovica, co stanowi filar i receptę odburzania również z DD! Divovic
7. Polecam także swoje dawne wpisy związane z mechanizmami zaburzeń lękowych ogólnie, akceptacji i ryzykowania (są one dostępne również tu na blogu): mechanizmy lękowe.

Subscribe
Powiadom o
guest
47 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Marek

Mam nerwicę lękową od 6 miesięcy, leki mi nie pomagają a do tego doszedł mi uciążliwy objawy braku koncentracji. Czy to może być derealizacja? Proszę też o konsultację, pilnie potrzebuje

DDmen

Mam pytanie co uważasz o tym że depersonalizacja jest objawem psychotycznym? Niektórzy psychiatrzy tak uważają i jestem ciekawy twojej opinii

Lalala

Dupotycznym… 😉

Marcin

Przetrwałeś bo masz w sobie ogromną chęć życia.

zzzz

czy to dlatego dobrze myślę ze depersonalizacje mam po lekach? że spłyciły mnie z emocji i dlatego pojawił się mechanizm obronny? w zasadzie jestem tego pewna, ale ani ty ani Hewad nigdy o tym nie mówicie… i dlaczego skoro nie ma napięcia, lepiej się funkcjonuje, ma sie świetną koncentracje, zero zmeczenia to pojawija sie aż takie skutki uboczne w postaci dp….

Gosia

Gowno Ci dało🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣 rozbawiło mnie to do łez. Wiktor jestes najlepszy 😍

Wojtek

Witaj Wiktorze czy będziesz może jeszcze kiedyś na forum? Przewertowałem większą część i nie spodziewałem się że znajdę tam aż tyle dopasowanych do mnie porad! Chciałbym jednak o pewne rzeczy dopytać a trudno o terapię z Tobą. Czy mogę tam pisać wiadomość i czy będziesz mógł mi odpowiedzieć? Albo na maila?

Kuba

Mam to samo..od prawie 3 lat, żyję tylko nadzieją że kiedyś to się skończy..Czy można jakoś z tobą o depersonalizacji porozmawiać?

Sara

Bardzo mi pomagają twoje opowiadane doświadczenia. Mam bardzo podobną depersonalizację jak ty już drugi rok. Pierwszy rok myślałam że oszaleję a teraz strasznie się boję, że to nie przejdzie. Bardzo dużo nadziei znalazłam na forum i w twoich doświadczeniach. Czy dałbyś radę mi aktywować konto na forum, bo bez tego nie można korzystać z wyszukiwarki a to kopalnia wiedzy i wyszukuję z google a chciałabym bezpośrednio. Mój login saradaria27 dziękuję

Martynia

Wiciu kiedy kolejne nagranko? Czekam na nie bo bardzo lubię cię słuchać a te już znam wszystkie za dobrze hihi

Ala

Wiktorku ale myślę że większości z nas nie chodzi wcale o jakieś nowe już informacje bo i jakie, zwyczajnie lubimy Cię słuchać i się tym motywować. 😅Ja przynajmniej tak mam 😜

Patryk

Najpierw odsłuchałem Twoje nagrania które są dostępne tutaj, potem przeczytałem historie i stary szacun! Słuchać i widać że naprawdę to miałeś i naprawdę jest to teraz za Tobą. U mnie depersonalizacja trwa już trzeci rok, drugi nie był najgorszy bo brałem abilify ale przestało jakby działać na mnie i teraz męczę się podwójnie. Czy Twoim zdaniem nie ma leków na dd? Zdania są podzielone w tym temacie.

Ania

Ja nie jestem wielkim znawcą chociaz w zaburzeniu od 8 lat ale na mnie a konkretnie na dd zawsze działał xanax, po nim czułam sie zdrowa przez kilka godzin – robiłam sobie taki odpoczynek od zaburzenia

Jarek

Bardzo dobre materiały, Wiktor szukam kontaktu tutaj bo mail dawno temu już posłany 🙂 Czy dołączysz do grup na fb związanych z agorafobią i dd? Jesteśmy liczni oraz rozbudowani i chętnie podejmę się współpracy. Będziesz mógł się skupić na tworzeniu treści a my ogarniemy resztę. Odezwij się

Mateusz

Czy depersonalizacja to według Pana stan psychotyczny?

Jędrasik a

Jesteś mega że dzielisz się swoją kroniką zaburzenia, bo wiele można z tego wyciągnąć. Zawsze zresztą byłeś dla mnie wyznacznikiem działania i dzięki temu co nagrywasz utwierdzasz mnie w świadomości, że działam ok.
Pozdrawiam serdecznie Agnieszka

kaja

Zdałam sobie sprawę, że skoro Ty ze swoimi objawami Viktorze z tego wyszedłeś to ja ze swoimi też na pewno wyjdę. 😏Głupio to brzmi ale pocieszam się jak ktoś miał rzeczywiście gorzej. Dziękuję, że się tym podzieliłeś.

Arturek

Dzięki victor, natchnales mnie do roboty. Przeczytałem też twój wpis o tym jak ozdrowiales z dd i od jakiegoś czasu akceptuje to tak jak tam opisałeś. Dałem sobie zgodnie z rada choćby 60 dni na to żeby to bylo,po prostu było. Pozdrawiam cie i dzięki za wasze nagrania divo bo też mi to wyjaśniło kwestie natretow.