“Regulamin Współpracy”

[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”3.0.47″ custom_padding=”57.5938px|0px|28px|0px|false|false”][et_pb_row _builder_version=”3.0.48″ background_size=”initial” background_position=”top_left” background_repeat=”repeat”][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”3.0.47″ parallax=”off” parallax_method=”on”][et_pb_text _builder_version=”3.17.6″]

Regulamin Ogólny i Szczegółowy

Witajcie!
Z uwagi na to, że świadczę różne usługi to postanowiłem na ile to możliwe, mniej więcej przedstawić Wam sposoby mojej pracy oraz inne przydatne informacje.
Jest to jednocześnie “Regulamin Współpracy” korzystania z moich usług, abyśmy wszyscy mieli jasność co do Naszej kooperacji. Proszę o zapoznanie się z nim przed zapisaniem się na zajęciach. Całość brzmi biurokratycznie i być może mało zachęcająco ale jest to wymagane z powodu bardzo różnych Waszych oczekiwań.

 

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”3.17.6″][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”3.0.47″ parallax=”off” parallax_method=”on”][et_pb_toggle title=”1. Regulamin Ogólny” open_toggle_background_color=”#f7f7f7″ closed_toggle_text_color=”#1b9615″ closed_toggle_background_color=”#f7f7f7″ icon_color=”#e02b20″ _builder_version=”3.17.6″ title_font=”|700||on|||||” title_text_align=”center” title_text_color=”#1b9615″ title_font_size=”16px”]

Drogi Użytkowniku.

1.  Zanim wyrazisz chęć współpracy poznaj proszę informacje o mnie. Postarałem się dość szczegółowo opisać to co najważniejsze, aby nie była to współpraca w ciemno – kliknij link.
2. Zajęcia, które oferuję opierają się na zasadzie wspólnych działań, a więc nie dokonają się zmiany bez Twoich wniosków własnych. Nie może to mieć przez cały czas formy wyczekiwania od zajęć do zajęć, bowiem potrzeba również Twojej inwencji (choćby nabywanej z czasem) po moim nakierowaniu.
3. W pracy korzystam przede wszystkim z wiedzy i wniosków powstałych w toku wielu doświadczeń własnych i powiązanych z tym przeżyć innych ludzi. Podstawą i punktem wyjściowym jest teoria poznawcza, behawioralna, schematu i terapia ACT, a także koncepcje terapii strategicznej.
4.
Powyższe teorie, praktyka i wiedza mają bardzo duże możliwości lecz nie są one nieskończone. W wypadku teorii poznawczych, na których bazuje moja praca potrzebne jest duże zaangażowanie ze strony klienta. Chęci świadomego działania i budowania samoświadomości oraz trzymania się postaw obiektywizmu i logiki, przy jednoczesnym odczuwaniu przykrych emocji, myśli bądź objawów.
5. Aby zajęcia te przyniosły oczekiwany efekt, dobrze jest w jakimkolwiek stopniu integrować się z punktem odniesienia do zaburzenia jaki przedstawiam podczas nich. Gdyż w przeciwnym wypadku będziesz podważał swój każdy krok.
6. Jeżeli po kilku lub kilkunastu spotkaniach uznasz, iż nie “kupujesz” tych teorii to poinformuj mnie o tym.
7. Moje zajęcia nie służą ku temu aby w szybkim czasie pozbyć się niechcianych myśli czy objawów w utrwalonych zaburzeniach lękowych. Każde zajęcia tego rodzaju to określone procesy, rozkładające się zwykle w różnym czasie i nie są całkowicie zależne tak naprawdę ode mnie. Ja pełnię jedynie rolę nakierowującą.
8. Kiedy zgłaszasz się do mnie z chęcią pracy nad zaburzeniami lękowymi to nad nimi pracujemy. Jeśli w trakcie tego procesu pojawią się inne obciążenia emocjonalne, błędne przekonania o sobie lub problemy osobiste, to Ty decydujesz czy daną sprawą będziemy się również zajmowali. Innymi słowy na Tobie spoczywa odpowiedzialność, którą drogę zajęć wybierasz.
Oczywiście moją odpowiedzialnością jest wyjaśnienie jaki masz wybór oraz zasygnalizowanie wystąpienia określonego problemu, w oparciu o informacje jakie mi przekazujesz.
9. Nie podejmuję za Ciebie decyzji o leczeniu lekami stosowanymi na zaburzenia psychiczne, mogę jedynie pomóc określić zyski i ewentualne straty oraz wyjaśnić wszelkie wątpliwości związane z tym tematem.
10. Czasami aby zrobiło się lepiej, potrzeba aby było gorzej. Dotyczy to szczególnie “puszczania” kontroli w szeroko rozumianych zaburzeniach lękowych, a także ogólnej jej potrzebie.
Nasilenie złego samopoczucia może pojawić się również w wypadku prób zmian w zachowaniach np. upewniających się, unikających bądź wykraczania poza stworzoną przez lęk i często Nas samych strefę komfortu.
Próby ingerencji w głębiej utrwalone schematy, przekonania poprzez pracę poznawczą, wyobrażeniami, prowokowania emocji, mogą również powodować okresowe pogorszenie stanu emocjonalnego.
11. Proszę Cię abyś zapisując się do mnie na zajęcia, był zdecydowany na zmiany w kwestiach postrzegania samego zaburzenia i cierpienia jakie niesie.
Podczas pracy nie koncentruję się tylko na tym abyś poczuł się “super i to mega szybko”, a moimi głównymi technikami nie są – “odwracanie uwagi” oraz “relaksowanie się”.
12. Nie będziemy bezpośrednio likwidowali myśli, negatywnych emocji czy objawów ale (w zależności od problemu) uczyli się zmiany postrzegania ich i zmniejszania wartości, poprzez akceptację czyli przyzwalanie, modyfikację zachowań wspierających zaburzenie, logikę (pomimo tego jak się źle czujemy), bycie uważnym oraz konfrontację z niechcianym samopoczuciem i obawami.
13. Biorę odpowiedzialność za wszystko co mówię podczas spotkań, jak również za techniki i metody, które oferuję Tobie.
14. Nie biorę odpowiedzialności za to w jaki sposób wykorzystujesz na co dzień informacje uzyskane podczas sesji, ani za to czy one na pewno dadzą oczekiwany przez Ciebie efekt. Dlatego, że nie mam nad tym kontroli i nie jestem w stanie ich wdrożyć w praktyce za Ciebie.
15. Jeżeli Twoim oczekiwaniem (w wypadku zaburzeń lękowych) wobec mnie jest podejście – “da mi sposoby oraz zadania do zrobienia i MUSZĘ wyjść z zaburzenia w miesiąc lub sześć na zawsze”, to do razu mogę założyć i napisać Tobie wprost, że to prawdopodobnie nie wyjdzie. Gdyż tworzysz sobie w taki sposób sam presję, która potem jest obecna przez dłuższy czas podczas zajęć i prowokuje zwracanie jeszcze większej uwagi na samopoczucie.
16. Działanie to nie tylko “zasuw” i “ryzykowanie – ekspozycja” ale także tworzenie wyrozumienia dla siebie i “piekła”,
które odczuwamy w sobie.
17. Teorie poznawcze, schematów, behawioralne, metody strategiczne czy ACT, na których opieram swoją pracę nie są strategiami leczącymi utrwalone zaburzenia osobowości POPRZEZ relację prowadzący – klient.
Relacja oczywiście jest bardzo ważna, jednak nadal sama w sobie (jeśli tylko nie jest totalnie nieprawidłowa) ma znaczenie drugorzędne. Bowiem metody te opierają się na zasadzie świadomego działania klienta w życiu i nabierania postaw wobec tego przez co cierpi – POMIMO negatywnych odczuć. Również w wypadku zaburzeń osobowości.
Dlatego kiedy u klienta występuje bardzo silny opór\bunt przed zmianami i pracą nad sobą utrzymujący się dłuższy czas i uniemożliwiający wręcz pracę na podstawach poznawczych, to może okazać się, iż jest wymagana zmiana rodzaju zajęć.
18. Pozwalam nagrywać spotkania ze mną, jednakże nie wyrażam zgody na ich publikację ani przekazywanie komukolwiek bez mojej pisemnej zgody.
19. Może pojawić się sytuacja, że omówimy w całości materiał z danego problemu lub ogólnej dziedziny, a mimo to wdrażanie wiedzy oraz technik w praktyce nadal będzie stało w miejscu. Poinformuję Cię o tym i jeśli będzie to możliwe zaproponuję dodatkowe rozwiązania, bądź poruszenie innego problemu. O tym czy będziesz chciał dalej kontynuować spotkania decydujesz Ty.
20. Nie jestem w stanie podać czasu, w którym poczujesz się dobrze. Składa się na to tak wiele czynników indywidualnych, że nie sposób tego przewidzieć.
21. W wypadku zażywania przez Ciebie leków stosowanych w leczeniu zaburzeń psychicznych, nie potrafię odpowiedzieć na pytanie – czy po odstawieniu zaburzenie “wróci”? Gdyż jest to zależne od wielu elementów układanki, nie całkiem zależnej ode mnie.
Choć zapewne będę się bardzo starał, przekazać Ci wiedzę o tym jak możesz prawidłowo “nastawić się” na czas odstawiania leków.
22. Na spotkaniach możesz liczyć z mojej strony na PEŁNĄ akceptację Twojej osoby. Nie oznacza to jednak, że zajęcia zawsze muszą być pełne wyrozumiałości dla wszystkich Twoich zachowań. Zapewne tak nie zawsze będzie.
23. Masz pełne prawo zapytać mnie o wszelkie wątpliwości związane z Tobą czy Naszą współpracą, a ja mam obowiązek udzielić odpowiedzi podczas spotkania.
24. Czas trwania sesji to okres 50 minut (warunek ten nie dotyczy usługi “E-mail” ani zajęć dla par lub innych szkoleń bądź warsztatów).
25. Cena jest uzależniona od rodzaju usługi i podana na stronach dla nich przeznaczonych.
26. Na początku każdego pierwszego spotkania uzyskasz informację o poufności współpracy i różnych aspektach związanych z jej podjęciem.
27. Pomiędzy umawianymi spotkaniami istnieje możliwość napisania do mnie poprzez komunikator Skype, z określonym pytaniem czy inną sprawą. Zaznaczam jednak, iż wówczas nie należy moich ewentualnych odpowiedzi (nie są one moim obowiązkiem) traktować jako sesji, czy też pełnej pomocy psychologicznej. Nie jestem bowiem w stanie w takich momentach, zawsze i wszędzie rozwinąć należycie wypowiedzi czy całościowo odnieść się do problemu.
Jest to jedynie pewna forma wsparcia bądź ogólnego określenia sytuacji na dany moment, a to jak wykorzystasz te informacje zależy od Ciebie.
28. Usługi świadczę poprzez działalność gospodarczą, a dokładnie spółkę:
“Psychological & Coaching Services” | Jacquingasse 16/28 | 1030 Wiedeń/Austria.
Adres w Polsce:
Hierowskiego 44d | 40-750 Katowice.
29. Płatności za usługę możesz dokonywać wedle własnej wygody zarówno na konto zagraniczne jak i polskie. Najlepiej przed spotkaniem ale jest też możliwość, iż zaraz po. Z uwagi, że nie publikuję numerów kont (wiele osób dokonywało wpłat nawet bez ustalenia terminu), to chcąc je uzyskać skontaktuj się proszę ze mną.
30. Posiadam prawo do urlopu i chorobowego, podczas których mogę być przez jakiś czas niedyspozycyjny i nie odpowiadać na Twoje wiadomości. Nawet wówczas kiedy źle się czujesz.
31. W wypadku gdy będę wiedział, że z jakiś powodów nie mogę świadczyć usługi dłużej niż przez okres 3 tygodni lub więcej, mam obowiązek poinformować Cię o tym i ustalić ewentualne alternatywy, w  miarę moich możliwości.
32. Poniższe informacje o sposobach mojej pracy również stanowią część regulaminu, zwanego “Regulaminem Szczegółowym”.

[/et_pb_toggle][et_pb_toggle title=”2. Moja i Wasza odpowiedzialność za sesje” open_toggle_background_color=”#f7f7f7″ closed_toggle_text_color=”#1b9615″ closed_toggle_background_color=”#f7f7f7″ icon_color=”#e02b20″ _builder_version=”3.17.6″ title_font=”|700||on|||||” title_text_align=”center” title_text_color=”#1b9615″ title_font_size=”16px”]

Czynniki zaangażowania i odpowiedzialności określone procentowo:

a) zaangażowanie w sesję i aktywność podczas niej:
– z mojej strony: 98 % (2 % zostawiam na czynnik ludzki),
– tyle samo wymagane jest od Ciebie podczas zajęć, oczywiście z wyrozumieniem (;p);
b) odpowiedzialność za warunki przeprowadzanej sesji:
– z mojej strony 90 % (10 % obecnie sobie odejmuję bo przyznaję uczciwie, że nadal występują problemy z terminowością),
– od Ciebie dlatego w tym zakresie także nie wymagam więcej niż od siebie. Lecz kiedy już dopracuję ten szczegół, a dopracuje na pewno…(:p);
c) odpowiedzialność za pracę podczas sesji i poza nią czyli wdrażanie wiedzy, metod i technik:
– ode mnie otrzymacie 25 % (pełnię rolę nakierowującą), 
– od Ciebie potrzeba jest  75 % i mowa tu o Twoim aktywnym wkładzie w realną pracę zarówno logiczną jak i mentalną, łącznie z wyciąganiem własnych wniosków.

[/et_pb_toggle][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]